2006.01.25.
"Egy izgalmas és tanulságos időszak veszi most kezdetét" - ígéri sokat sejtetően az elnök. "A sebességkorlátozás felesleges, mert senki sem tartja be. Hangsúlyozni szeretném, hogy nem az a cél, hogy most aztán mindenki nyomja teljes erőből a gázpedált, hanem a közlekedési szabályokat szeretnénk ésszerűvé és életszerűvé tenni."
A berlini Ökointézet vezetője az energiaspórolást ajánlja
Milyen energiaválság? - kérdez vissza Felix Christian Matthes. A január eleji orosz-ukrán gázcsörte inkább sikersztori, hiszen egy nap alatt sikerült politikai megoldást találni rá. Oroszország éppannyira függ a külvilágtól, mint fordítva, nem érdeke egy energiaháború - mondja lapunk kérdésére a berlini Öko-Institut vezetője, és nyomatékosan hozzáteszi: Németország 30 éve vásárol gázt az oroszoktól, és még a hidegháború idején sem volt soha gond a szállításokkal.
Alig befolyásolta az árakat a regisztrációs adó
További előnyöket kérnek a környezetkímélő gépkocsiknak
Kategóriánként eltérő mértékben emelték a gépkocsikat terhelő regisztrációs adót, de az áfa ötszázalékos csökkentése, valamint a rendkívül éles piaci versenyből következő különféle kedvezmények miatt a fogyasztók alig veszik észre a változásokat. Az újautó-fronton egyelőre csend van, de mindenki a forgalom fellendülését várja.
WANTED!
Magyarország húsz legkeresettebb bűnözője
Fakultatív ország
Hogy én ezt az országot szabadon választhatom magamnak, és ez személyesen a kettőnk ügye, először 1956 őszén éreztem. Amikor visszafordultam az osztrák határról. Akkor arra gondoltam: mégiscsak lehetséges lesz itt maradni, itt élni. Nehéz, mert ritka pillanat volt ez 1945 után.
Kész átverés
A média nem adja könnyen magát. Eldönti, mi hír, mi nem. Ám van, aki még a médiánál is okosabb. Ő a médiahacker, aki olyan sztorit gyárt – legyen szó a legképtelenebb valótlanságról –, amely játszva átcsúszik a rostán. Onnan pedig már nincs megállás. A kamuhír címlapra kerül. Nemrég az Index is médiahackre adta a fejét. Igaz, a lap vezetői azt állították, a portál „elgyurcsányosítása” csupán tréfa volt, hiszen „mindenki szeret röhögni munka közben”. Az eredmény mégis egy vérbeli médiahack.