Életkor szerinti megoszlás
Az utazóközönségben némileg nagyobb arányban találhatók nők, mint a teljes 14-69 éves korosztályban. Ez vélhetően a férfiak és nők személygépkocsi tulajdonlása és használata különbségéből adódik.
Nem meglepő, hogy a taxit használók körében jelentősen felülreprezentált a hirdetők által kiemelten kezelt 20-39 éves korosztály. Míg ez a korcsoport a teljes népesség 39%-át teszik ki, a válaszadók körében arányuk 69,5%.
Foglalkozás és végzettség szerinti megoszlás
A szocio-demográfiai státusz besorolások egyik alapját képező Foglalkozás és Végzettség adatok szerint a taxizó közönség döntő, 85,4%-os része Vállalkozó/Vezető, Diplomás szellemi, vagy Egyéb szellemi foglalkozást végez, míg a teljes népességen belül e foglalkozási kategóriák csupán 24%-ot tesznek ki. Ezzel párhuzamosan a felsőfokú végzettségűek aránya 72,6%; a teljes lakosság körében viszont csupán 11%.
A taxihasználat gyakorisága
A sokat és rendszeresen taxizók aránya 36,5%, míg a havonta legalább néhány alakommal taxiba ülők összesen 78,8%-ot képviselnek a megkérdezettek körében. Csupán a válaszadók ötöde (21,2%) nevezhető taxit alkalomszerűen használónak.
Milyen gyakran utazik taxival?
30 percnél rövidebb az átlagos taxiút
A taxihasználat elsősorban rövid- és középtávú városi közlekedést szolgál. Ezt igazolja, hogy a válaszadók 90,6%-a 30 percnél rövidebb utazásokra használ taxit.
Általában mennyi ideig tart egy taxis utazása?
Úticélok
A taxis utazások célját 11 különböző viszonylat választási lehetőségével vizsgáltuk. A legtöbb válaszadó a Lakóhely, Munkahely és munka célú (Tárgyalás) viszonylatokat nevezte meg leggyakoribb utazásai okaként. E válaszok az összes válasz 54,7%-át teszik ki. Érdekes, hogy a kifejezetten szabadidő eltöltés, szórakozás kapcsolatú taxi használatot a válaszadók csupán 26,6%-a nevezte meg utazásai céljának (mozi, színház/opera, rendezvény/sportesemény, étterem, szórakozóhely). Ennél a kérdésnél a válaszadók több viszonylatot is megadhattak!
Leggyakrabban milyen viszonylatban használ taxit?