Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Egér 2020.09.06. 05:47:28 / # 351751
avatar
.. nem mindegy,... az okos ..hülyéskedik ... vagy a hülye okoskodik !   " gyortalpaló " csak ennyi !
tomajer 2020.09.05. 08:09:24 / # 351744

Igen ...

cheater 2020.09.04. 16:26:19 / # 351742
Egér mi vagy te, valami propagandista?
Jelen állás szerint megbuknál történelemből, azt javaslom képezd magad mielőtt a világörökség részévé teszed a gondolataid.  A képzéshez kiválló eszköz az olvasás, ehhez itt egy gyortalpaló számodra. 
Extra felhívnám a figyelmed a cikkben szereplő dátumokra és arra is, gondold végig adott időszakban kik voltak kormányon.  Ha ez sem megy ezen segít neked a Wikipédia.  
Baltás gyilkos, OV? Miket beszélsz te?  Nem mellesleg kifejezetten az ilyen hozzászólások miatt született a politikai topic, azt javaslom ott hintsd el tudásod magvait.
Egér 2020.09.04. 10:05:11 / # 351741
avatar
..kedves Fotó !  ennek az emberi tárgynak ...sok az ismerőse  ,,és ha ő bukik... a mostani " menőkből " nagyon sokat magával ránt . kap egy nagyon enyhe ítéletet ! .és  az o.v.   meg kiengedi   a börtönből... mint  például  a " BALTÁS GYILKOST " !!!!
Fotó 2020.09.03. 19:12:39 / # 351735
avatar
Szerencsére már meg van és éppen anyává teszik a böriben Mindenki megkapja azt amit érdemel valaki hátulról
tomajer 2020.06.19. 23:34:53 / # 351592

donkihóte 2020.05.10. 08:15:11 / Módosítva / # 351412
avatar
Közben rájöttem. Valahogy a taxi4-nél kötött ki, ahogy ez is. Így már értem, hogy miért látni annyi taxi4 autót a gyorson ( persze nem most ). Legalábbis úgy tűnik, a címek egyeznek. Ügyes. 
donkihóte 2020.05.10. 07:22:17 / # 351411
avatar

Létezik, hogy ez még működik? 

Én azt gondoltam, már régen lehúzták a rolót. A Google értékelések szerint még tavaly is kaptak autót, sőt, karácsonykor is 10 perccel. Névvel és hívószámmal is dicsérik a sofőröket.

tomajer 2020.03.20. 17:09:05 / # 351104
Őszintén megvallom, én nem olvastam el a közlönyben a rendelet valódi szövegét. 
De!
Nem tudom elképzelni.  Ha igaz, akkor rohadtul dilettáns rendelet született már megint.
Az tény, hogy a Viktor, a taxisokat emelte ki, de előtte az idegenforgalmi ágazatról beszélt, azon belül a személyszállításról, és így itt említette a taxit.
Szóval mielőtt felrobbansz (jogosan) keríts egy eredeti rendeletszöveget.
Kérdések 2020.03.20. 08:44:35 / # 351102
avatar

Lehet hogy a gépkocsis személyszállítókra nem vonatkozik a KATA befizetésének halasztása ?

Lehet hogy majd megkérdezem hogy ez ha igaz miért van ?

tomajer 2020.03.16. 06:53:20 / # 351055
Fotó 2020.03.15. 23:41:09 / # 351054
avatar
Azért ez nem egészen így van ! Hasra ütésre nem vehetik el és ha mégis, megéri az ügyvédet felkeresni mert ez nagyon nem szabályos.
Fotó 2020.03.15. 23:39:18 / Módosítva / # 351053
avatar
Vigyázzanak egymásra is a taxisok nehéz idők jönnek egyenlőre lefőtt a kávé . Óvatosan mindenki az egészség a legfontosabb !

Fotó 2020.03.15. 23:35:53 / # 351052
avatar

Lázonganak a reptéri szerződéses partner taxisok igaz a hír ?  Gazda meg nem akar kedvezményt adni tagdíjban ?  Igaz vagy hamis

sipi 2020.02.25. 03:32:29 / # 350924
avatar
Azért jó volna német példák szerint gépjármű a reptérre!
sipi 2020.02.25. 03:29:05 / # 350923
avatar
Így van....mondta kolléga "mennem kell címet kaptam",elment...Három hét múlva levél jött engedély elvéve!   Mehetett vizsgára is.
hiénakutya 2020.02.24. 09:15:04 / # 350919
Ez azért nem így van.
A BKK ellenőrei Budapesten belül bárhol kérhetik a papírokat, de együttműködési kötelezettséged csak hatósági személlyel szemben van. Ez nem feltétlenül rendőr, közteresnek ugyanúgy köteles vagy igazolni magad. Szóval az igaz, hogy elküldheted őket a pichába, de ebben az esetben azt kockáztatod, hogy szerződést bontanak veled, márpedig a droszthasználati megállapodás a budapesti taxiengedély egyik feltétele.
Bárki kérhet tőled bármilyen papírt, gondoljunk csak a tescós pénztárosra, mikor alkoholt vásárolsz, vagy a lottózósra, nemzeti dohányboltosra, éjszakai szórakozóhely portására, irodaházban a recepciósra, és így tovább. Csak te nem vagy köteles megmutatni. Az már más kérdés, hogy együttműködés hiányában mondjuk nem szolgál ki, vagy nem enged be. Mert neki meg ehhez van joga.
Kérdések 2020.02.24. 08:49:03 / # 350918
avatar

Lehet hogy a BKK nem igazoltathat és intézkedhet csak az általa üzemeltetett taxi megállóhelyeken  ?

Lehet hogy sokan nem tudják de rendőr nélkül egyedül nincsen joga semmilyen papírt elkérni ?


tomajer 2020.02.08. 08:36:05 / # 350849

A taxisok nyomulásának egyszerűen nincs helye a reptéren, a drónozók pedig talán nem is tudják, milyen veszélyt okozhatnak. Rolf Schnitzlerrel, a Budapest Airport vezérigazgatójával interjúzott az Index.

.........

.........

Mit gondol a taxisok és a reptér biztonsági szolgálata közti konfliktusokról? Pontosabban, hogyan kezelik azt, hogy sok taxis arra panaszkodik, minősíthetetlenül bántak velük a biztonsági emberek?

Tudok róla, láttam én is a közelmúltbeli durva eset felvételét, ahol a biztonsági őr megütött egy taxist. Ez az ember természetesen már nem dolgozik a reptéren, az alvállalkozó elküldte, a legkisebb mértékben sem toleráljuk az erőszakot. A biztonsági őrök és rendőrség feladata az, hogy biztosítsák azon szereplők rendes működését, akik legálisan vannak a reptéren. Ezzel együtt vannak olyanok, akik illegálisan szeretnének például fuvarhoz jutni. Ezzel nemcsak legális üzleti szereplők működésének ártanak, de az utasoknak is kárt okozhatnak. Voltak problémáink a hiénataxisokkal, akik erőszakosan letámadták az utasokat, aztán átverték őket. Ez különösen a külföldi utazóknak okozhat rossz élményt, akik kevésbé tapasztaltak a helyi viszonyokban. A Főtaxinak extra jogosultságai vannak, de kizárólagossága nincs, bármilyen más taxis is behajthat, hozhat ide és vihet is el utasokat. Ugyanez igaz a magánautókra is. Azt kérjük a rendőrségtől és a biztonsági szolgálatunktól is, hogy ezt tartassák be.

Nem az a helyzet, hogy öt percet azért bárki várakozhat a terminál előtti érkezési oldalon?

De, de biztonsági szolgálatunk elég jól látja, hogy kik azok, akik normálisan viselkednek, és kik azok, akik megpróbálnak a poggyászfelvételi területnél sertepertélni, utasokat kezdenek győzködni. Ha ilyen helyzetet látnak a biztonsági őrök, azt tisztázniuk kell.

A minimális szóbeli érdeklődés vagy ajánlkozás sem legális a részükről?

A reptér speciális területnek számít. Itt egy szolgáltató szállítja az utasokat, ami az utasok kényelme, a minőségbiztosítás miatt szükséges. A szolgáltatási tender egyébként nyílt, bármely szervezet indulhat rajta. De ahogy említettem, így sincs senki teljesen kizárva. Ha egy utas más taxival kíván utazni, könnyedén megteheti: megrendeli, és az az egyéb taxi is felveheti őt.

De az utasok győzködésének nincs helye egy reptéren.

Ha nincs másik, előre megrendelt fuvara az említett taxisnak, akkor azonnal el kell mennie erről a területről, ilyen egyszerű. Még egyszer hangsúlyozva, hogy ezek a jogi keretek.

.........

.........

.........

Fotó 2020.02.07. 22:06:59 / Módosítva / # 350848
avatar

Az eszem megáll ! Ezt hagyják a Nemzetközi repülőtéren ?

Oldalszám: 544